Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.
19 травня 2024 року набрав чинності закон, який дозволяє під час дії воєнного стану умовно-достроково звільнити від подальшого відбування покарання деякі категорії засуджених з метою проходження ними військової служби.
Таке умовно-дострокове звільнення може бути застосовано судом, якщо засуджений виявив бажання проходити військову службу за контрактом та відповідає вимогам проходження військової служби, визначеним законом про військовий обов’язок і військову службу.
Водночас, закон забороняє звільняти тих осіб, які засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, засуджених за вчинення умисного вбивства двох або більше осіб, або вчиненого з особливою жорстокістю, або поєднаного із зґвалтуванням або сексуальним насильством, або особливо тяжких корупційних кримінальних правопорушень чи засуджених за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтями 152-156-1, 258-258-6, частиною четвертою статті 286-1, статтею 348 Кримінального кодексу України, а також до засуджених службових осіб, які згідно з підпунктом 1 пункту 3 примітки до статті 368 Кодексу займали особливо відповідальне становище.
За період з травня 2024 року по грудень 2024 року до Новозаводського районного суду міста Чернігова на розгляд надійшло сім подань Державної установи «Чернігівський слідчий ізолятор» про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом та встановлення адміністративного нагляду стосовно засуджених, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом.
Подання підтримав прокурор.
Суд задовольнив вказані подання Державної установи «Чернігівський слідчий ізолятор», сімох засуджених звільнено від відбування покарання у виді позбавлення волі виключно для проходження військової служби за контрактом та встановлено адміністративний нагляд.
Три клопотання, які надійшли від самих засуджених повернуті для належного оформлення.
Крім того, у зв'язку з повномасштабним вторгненням російської федерації до Кримінального процесуального кодексу України було внесено зміни щодо удосконалення порядку здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану.
Визначено необхідність зупинення судового провадження у випадку, якщо обвинувачений був призваний для проходження військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період.
Із початку повномаштабного вторгнення судом зупинено понад двадцять кримінальних проваджень у зв’язку із проходженням обвинуваченими військової служби за призивом під час мобілізації на особливий період.
Найчастіше суд зупиняв провадження щодо обвинувачених у крадіжках, зберіганні та розповсюджені психотропів, тих, хто умисно завдавав іншим фізичну шкоду.
Зупинення кримінального провадження не дорівнює його закриттю та не означає, що у разі його зупинення обвинуваченого буде звільнено від кримінальної відповідальності.
Пресслужба суду.